Android Uygulamalarının Kısayollarının Ana Ekrana Gelmesi Nasıl Önlenir?

3

Android Uygulamalarının Kısayollarının Ana Ekrana Gelmesi Nasıl Önlenir?

androidAndroid işletim sistemini kullanan kullanıcılar hemen hemen her gün hatta günün her saati uygulama indirebilmektedir. Sunulan hizmetlerden biri de Google Play Store mağazasıdır. Bu mağaza üzerinden Android’e uygun olan tüm uygulamaları kullanıcılar rahatlıkla indirebilmektedir.

Uygulamaları yüklemi işlemlerinin ardından da yüklenen her bir uygulama için cihazın ana ekranına kısayol sekmesi gelmektedir. Bazen bu durum çok sıkıcı bir hale gelmekte ve cihazın ana ekranında yer bırakmayacak derece doldurmaktadır. Bu yüzden de çoğu kullanıcı Android uygulamalarının kısayollarının ana ekrana gelmesi nasıl önlenir, sorusu ile bu can sıkıcı durumu ortadan kaldırmak istemektedir.

Uygulamaların kısayollarını ana ekrandan kaldırmak için ilk önce Google Play Store üzerinden ekranın sol tarafında yer alan seçenekler butonu tıklanmakta ve açılan menü üzerinden ayarlar bölümüne gidilmektedir. Burada da genel kategorilerde yer alan ana ekrana simge ekle seçeneğinin aktifliğini iptal ederek çıkış yapılmaktadır. Gerçekleştirilen bu basit işlem sonrasında da Google Play Store üzerinden indirilen tüm uygulamaların kısayolları artık ana ekrana gelmeyecek ve cihazı doldurmayacaktır.

3 YORUMLAR

  1. bu sayede bizde güzel bir şeyler öğrendik. ana ekrana gelmesinin önlemek için önceden çok çaba sarfederdim şimdi daha iyi oldu. teşekkürleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here