Facebook Arkadaşları Sessize Almak Aktif Olacak

0

Facebook’a Gelecek Yeni Özellik ile Profildeki Arkadaşlar Geçici Olarak Sessize Alınabilecek 

Kullanıcıları tarafından gelen şikayetleri dikkate alan Facebook, profilde bulunan arkadaşları geçici olarak sessize almayı sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor.

Özellikle Facebook profilinde bulunan bazı arkadaşların ardı ardına fotoğraf ve gönderi paylaşması, kullanıcıların profildeki her arkadaşının gönderisini görememesine sebep oluyor. Haber kaynağı sayfasında çok aşağılarda kalan gönderiler gözden kaçabiliyor ve gönderisinin görülmek istenilmediği kişiler haber kaynağını doldurmuş oluyor.

Geçici Olarak Sessize Alma Özelliği Nasıl Kullanılacak ? 

Facebook’un denediği bu yeni özellik sayesinde gönderilerinin görülmesinin istenilmediği kişiler arkadaşlıktan silinmeden, 24 saat, 7 gün ya da 30 gün boyunca geçici olarak sessize alınabiliyor. Gelecek özellik ile kişinin isminin yanındaki üç nokta sembolüne tıklanarak “Takibi bırak” ve “Ertele” seçenekleriyle karşılaşılıyor. “Ertele” butonuna basılıp, kişinin gönderilerinin ne kadar süre sessize alınmasının istenildiği seçenekleri kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ne kadar süre sessize alınacağı seçildikten sonra ise seçilen tarih bittiğinden itibaren gönderiler tekrar görülmeye başlanıyor.

Sessize alma özelliği sadece profildeki arkadaşlar için kullanılmakla kalmayıp aynı zamanda Sayfalar ve Gruplar üzerinde de kullanılabilecek.

Facebook’a gelecek olan yeni özellik şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma açıldı. Henüz deneme aşamasında olan özellik, eğer kullanıcılardan olumlu geri dönüş alırsa diğer bölgelere kullanıma açılacak.

Facebook’un, Whatsapp uygulamasının yaptığı gibi sessize al seçeneğini bünyesine dahil etmesiyle daha fazla kullanıcı çekeceği tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here