Google Takvim Nedir, Nasıl Kullanılır?

0

Google Takvim Nedir, Nasıl Kullanılır?

2006 senesinde Google arama motoru tarafından hizmete sokulan bir uygulama olan Google Takvim, orijinal adıyla Google Calendar, Google hesap sahibi kullanıcılarına takvim ve ajanda hizmeti sunmak amacı ile programın üretilmesini sağlamıştır.

Google Takvim Nedir?

Tüm doğal Ajax uygulamalarının mevcut olduğu Google Takvim üzerine işaretlenen herhangi bir olayın zamanı geldiğinde veya olay meydana gelmeden belirtilen süre kadar önce kullanıcılarına e-mail ya da kısa mesaj ile uyarı gelmekte ve böylece önemli olayların takip edilmesi sağlanmaktadır.  Google Takvim içerisindeki tüm olaylar çevrim içi olarak saklanır ve bu sebeple takvim içerisindeki olaylar internet erişimine sahip olunan durumlarda kişilere uyarı vermektedir.

Google Takvim Nasıl Kullanılır?

Google Takvim uygulamasını kullanmak için mutlaka Google hesap sahibi olmak gerekmektedir. Bu üyelik sayesinde uygulamaya erişmek mümkün olmakta ve tüm önemli olaylar takvim üzerinde işaretlenebilmekte ve ayrıntılı notlar alınabilmektedir. Takvime kayıt olabilmek için en çok kullanılan yollar arasında kullanıcı daveti uygulaması gelmektedir. Bu uygulamayı kullanan herhangi bir arkadaşınızın size davet olması kayıt olmak için yeterlidir. Tek yapmanız gereken gelen davetiye dosyasını açmak ve ekrana gelen yönlendirmeleri takip etmektir.

Takvime ulaşabilmek için ise Google hesabınızı açmak yeterli olacaktır. Yukarıda yer alan menülerde bulunan takvim sekmesini açarak gerekli kontrolleri yapabilir, notlar alabilir ve yeni olaylar açarak kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here