GTA V Oyununu Akıllı Telefonlarda Oynamak

0

Küçük büyük her kesime hitap eden ve saatlerce oynama hayali kurdurtan GTA V’in telefon versiyonu sosyal medyada yankı yaptı. 113 mb boyutunda yayınlanan apk dosyası ile telefon ya da tabletlerinize kurabileceğiniz anlatılıyor. Tabi ki bunu görüp de indirmemek mümkün değil!

Size verilen talimatlar ile kurulumunu yapmanız çok basit. Gel gelelim ki apk dosyasını indirip kurulumunu yaptıktan sonra, kısa bir videonun ardından sizden tek seferlik doğrulama talep ediliyor. Buraya kadar her şey sorunsuz gibi gösteriliyor. Daha sonrasında doğrula der demez, beyaz bir ekran geliyor ve arka planda bir kişi size 113 mb lık bir veri indirdiğiniz için teşekkür ediyor. Saatlerce bekleseniz dahi elinize geçen tek şey değişen müzikler oluyor. Anlayacağınız, bu sadece size zaman kaybı yaratmak için yapılmış bir tuzaktır.

Bunun Gibi Tuzaklar Size Ne Kaybettirir?

Bu yazıyı paylaşmaktaki asıl amacıma götürüyor bu soru sizleri. Bu ve bunun gibi bir durumda neler kaybedersiniz bir düşünün! Program apk yani telefonunuz için güvenilir bir kaynak değil. Sizin sorumluluğunuz dâhilinde android ya da herhangi bir işletim sisteminde, oluşabilecek her hata ve kayıptan siz sorumlusunuz demektir. Dosya kurulumu bitince doğrulama için size gelen seçeneğe onay vermeniz durumunda, telefon ya da tabletinize izleme programı kurulabilir. Mobil bankacılık işlemleri gibi işlemlerde şifreniz ve kart numaranız alınabilir. Rehber ya da kameranıza doğrudan erişim sağlanabilir. Bütün bunlar olduktan sonra suçlayabileceğiniz kimseyi bulamazsınız.

Biraz düşünürseniz 60 gb boyutunda bir oyunun 113 mb’ta indirgenmesi zaten mümkün olamaz ki bilgisayarlarda bile istediği sistem gereksinimini göz önüne alırsanız telefonların çalıştırması neredeyse imkânsız demektir.

Bu ve bunun gibi paylaşımları iyice araştırmadan uygulamak doğru değil. EA Games, Ubisoft, Rockstar Games vb. oyun üreticileri emin olun duyuru yapmadan oyunu yayınlamaz. Siz her zaman önleminizi alın! Ufacık bir dikkatsizlik, devamında büyük kayıplar doğurabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here