Huawei P20 Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

0

2018 yılında piyasaya çıkacağı açıklanan Huawei P20 isimli cihazın özellikleri net olarak belli oldu. Huawei P20 isimli cihazın birçok kullanıcı tarafından merakla beklendiği biliniyor. Bu tür cihazlar sektördeki rekabeti üst seviyeye taşıyor olması aynı segmentte üretilmiş olan cihazların kalitesini de doğrudan etkiliyor. Uzun süredir beklenen ve tanıtım aşaması yakından takip edilen üst segment cihazlardan birisi olan Huawei P20 ile ilgili ayrıntılarda belli oldu. Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde kısmi olarak tanıtılan cihaz kullanıcıların merak ettiği ve ihtiyacı olan özellikleri barındırmaktadır.

Huawei P20 Özellikleri

Cihazın net olarak hangi özelliklere sahip olduğunun belirtilmesi ile birlikte fiyat konusunda da bilgi verildiği gözlemlendi.

Öncelikle cihazın fiyatının 649 euro seviyesinde olacağı vurgulandı. Ülkemizdeki fiyatı ise 2400 TL olarak belirlendi ve cihaz şu sıralar ülkemize giriş yapmış bulunuyor. Cihazın dikkat çeken özelliklerinden ilki Kirin 970 işlemcisine sahip olmasıdır. Mali G-72 MP12 grafik birimine sahip olan cihaz 4 GB Ram ve 128 GB  hafızaya sahiptir. Ekran boyutunun 5.8 inç büyüklüğünde olduğu ifade edilirken 1080 x 2240 ekran çözünürlüğüne sahip olduğu belirtilmiştir. Cihazın ekranı Full HD kalitesinde olmakla birlikte birçok kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde üst seviyededir. Tasarım bakımından da dikkat çeken cihaz Pro modeline göre daha zarif ve estetik olarak tanımlanmaktadır. Ancak bu konuda uçurumluk bir fark yoktur.

Huawei P20 Batarya Kapasitesi

EMUI 8.1 arayüzüne sahip olan Huawei P20, IP53 sertifikalı olarak üretilmiştir. Aynı zamanda cihazın 3400 mAh kapasitesinde olduğu 4.5A ve 5A destekli hızlı şarj özelliğinin de bulunduğu teyit edilmiştir. Dış ekran zemini Gorilla Glass 5 ile hazırlanmış olup oldukça dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanım bakımından olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Cihazın Android 8.1 sürümünü desteklediği ve yeni gelecek olan güncellemeleri alabileceği vurgulanmıştır. Türkiye’de yeni satışa sunulan cihaz ile ilgili olarak sahip olduğumuz bilgiler bu şekildedir. Eğer özellikleri yeterli buluyorsanız sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Cihazı yetkili servisler ve resmi satış mağazaları üzerinden satın alabilir, ekonomik fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here