Huawei P20 Pro Detaylı Bilgiler

0

Akıllı telefon piyasasında rekabeti üst seviyeye taşıyan cihazlardan bir diğeri Huawei P20 Pro’dur. Mobil cihazın özellik bakımından rakiplerine önemli oranda fark attığı gözlemlenmiştir. Özellikle kamera fonksiyonları ve değerleri bakımından ön sırada bulunmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran yeni model akıllı cihazlar farklı tekniklere ve farklı üretim şekillerine bağlı olmak üzere rekabet oranını arttırır. Bu durumdan kârlı çıkan taraf ise kullanıcılardır. Kullanıcıların taleplerine tam olarak yanıt veren markaların birbiri ile rekabeti, ortaya değerli ürünleri çıkarabilir. Ürün özellikleri bakımından Huawei P20 Pro önemli bir cihazdır. Cihazın dış görünüm ve donanım özellikleri üst segment için yeterli seviyededir. Aynı zamanda lüks olarak tanımlanabilecek birçok değere sahiptir. Cihazda bulunan ekran özellikleri ise günümüzde satışa sunulan cihazların kullandığı standart özelliklerin üzerindedir.

Huawei P20 Pro Özellikleri

Huawei P20 Pro 180 gram ağırlığında olan 7.8mm kalınlığında üretilen cihazdır. Ortalama 1.5 metre suya dayanıklı olan cihazda parmak izi okuyucu özelliği ile birlikte yüz tanıma algoritması yer almaktadır. Bu özelliğin popüler cihaz olan iPhone X’te beğeni topladığı ve sıklıkla gündeme geldiği bilinmektedir. Yüz tanıma özelliği birçok kuvvetli marka tarafından üretilen cihazların bünyesine dahil edilmektedir. Ekran özellikleri bakımından 6.1 inç büyüklüğüne sahip olan cihazında 1080 x 2240 çözünürlük desteği bulunmaktadır. Cihazda Kirin 970 işlemci bulunmaktadır. İşlemci Snapdragon markasına alternatif olabilecek en iyi işlemci markalarından birisidir. Son zamanlarda sıklıkla kullanılır.

Huawei P20 Pro’da 6 GB ram ve 128 GB dahili depolama alanı desteği bulunması ise cihaz için önemli bir özelliktir. Bu tür özellikler sıklıkla karşımıza çıkmayan özellikler arasında yer alır. Günümüzde 6 GB ram desteği sunan cihaz çok fazla yoktur. Cihazın android işletim sisteminin son sürümü olan Oreo 8.1’i desteklediği biliniyor. Huawei P20 Pro’yu rakiplerinden farklı en önemli özellik 3 kamerası bulunması ve bu kameraları 40MP, 20MP, 8MP olarak cihazda yer alması dikkat çekiyor. Batarya türü ise 4000 mAh değerindedir ve bu değer piyasadaki cihazların kullandığı bataryaların üstünde bir değerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here