Instagram Hesap Tik İşareti Nasıl Alınır

0

Facebook şirketinin geliştirip kullanıcılarına sunduğu en iyi sosyal medya uygulamaları arasında Instagram yer almaktadır. Instagram hesap onaylatma ya da Instagram mavi tik alma diğer sosyal medya platformlarına göre biraz daha zor olmaktadır. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleri genellikle bir form ile hesap onayı almaktadır. Ancak Instagram için bu özellik maalesef bulunmamaktadır. Mavi tık almak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu konu da ise Instagram onaylanmış hesap hakkında bilgi vereceğiz.

INSTAGRAM MAVİ TİK ALMA

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram’da da hesap onaylatma işlemi mümkündür. Ancak şirketten yapılan açıklamada bunun çok nadir yapıldığını ve genellikle ünlü isimler için gerçekleştirildiği belirtiliyor. Mavi tık ise hesabın gerçek olduğunu simgelemektedir. Eğer sizler de mavi tik işaretine sahip bir Instagram hesabına sahip olmak istiyorsanız; bazı işlemler yapmak zorundasınız. Ancak bu konuda oldukça katı kuralları olan bu şirket başvurunuzu reddedebilmektedir.

HESAP ONAYLATMA NASIL YAPILIR?

Instagram resmi sitesinden yapılan açıklamalara göre şu anda sadece ünlü kişiler ya da önemli şirketler mavi tık almaktadır. Hesap koruma amacıyla yapılan bu özellik, maalesef Twitter gibi bütün kullanıcılara sunulmamıştır. Ayrıca resmi siteden bakıldığında Instagram başvurusu yapabilmek için herhangi bir bağlantı ya da başvuru formu bulunmamaktadır. Bu durumda ise geriye tek bir yol kalmaktadır.

Eğer tanınmış bir kişi iseniz ve takipçi sayınız fazla ise onaylatma işlemi için yapabileceğiniz birkaç detay bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak mail gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Mail ile Onaylatma: Katı kurallara sahip olan Instagram’da hesap onayı alabilmeniz için şirket yetkilileri ile iletişim haline geçmelisiniz. Gerekli bilgileri ve belgeleri e-posta aracılığı ile Instagram şirketine gönderebilir, onaylanmış hesap talep edebilirsiniz. Ancak kişisel başvurularda da reddedilme olasılığınız yüksek olmaktadır.

Sosyal Medya Ajansları ile Onaylatma: Şahsi olarak başvuru yaptığınızda yüksek ihtimal ile Instagram başvurunuzu reddedecektir. Bunun yerine Instagram ile ortak olarak çalışan sosyal medya ajansları ile anlaşabilirsiniz. Instagram’a partner olan bu ajanslar, mavi tik almanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here