İnternet Üzerinden 2.El Satışı Yapılan Siteler

0

İnternet ortamında sıfır ürün satışları yapılmaktadır. Ancak insanlar artık ikinci el eşyalarını da internet üzerinden başka insanlara satabilmektedir. Bilindiği üzere daha önceden bu işlemler elden ya da dükkân aracılığı ile yapılıyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık alım-satım işlemleri internet üzerinden de yapılabilir hale geldi. İnsanlar ise ikinci el satışı yapan siteleri merak ediyor.

ZİRVEDE ‘SAHİBİNDEN’ VAR

Google üzerinden ikinci el eşya satışı konusunda araştırmalar yapıldığı takdirde çeşitli siteler ortaya çıkabilmektedir. Ancak maalesef bütün siteler güvenli ve kolay hizmet vermemektedir. Açıklanan rakamlara göre yıllardır internet sektöründe 2.el ürün satışı konusunda Sahibinden sitesi ciddi bir yükseliş yaşamıştır. Türkiye genelinde tanınan ve her geçen gün ikinci el piyasasındaki prestijini de arttıran Sahibinden, şu anda Türkiye’nin en iyisi olarak görülüyor. Ancak Sahibinden platformu üzerinde ödenen bazı ücretler insanları alternatif yöntemlere sevk ediyor. Bilindiği üzere Sahibinden satış yaparken ya da ilan verirken ilk ücretsiz olarak verilmektedir. Ancak sonraki aşamalarda vereceğiniz ilanlar ücretli olmaktadır. Ayrıca site üzerinden kredi kartı ile komisyonlu bir şekilde satış yapılmaktadır.

Sahibinden sitesine alternatif olarak arabam.com çıkmıştır. Ancak bu site sahibinden platformu kadar geniş ve detaylı ürünlere sahip değildir. Sadece araba üzerine kurulan bu site, hala gelişme aşamasındadır.

Piyasaya ise yeni çıkan ve bir anda reklam dünyasının yıldızı olan Letgo uygulaması da ikinci el satış konusunda bir alternatif olarak bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here