Itunes İle Neler Yapılabilir?

0

Itunes İle Neler Yapılabilir?

itunes_10_iphoneTeknolojinin takip edilemeyecek kadar hızlı gelişimi ve ilerleyişi her geçen gün bambaşka cihazları ve uygulamaları kullanıma sunmaktadır. Meraklıları için bir tutku olan teknoloji, bazıları içinse bilinmezler yığını, karmaşık bir oluşumdur. Teknolojinin sunduğu en son uygulamalardan birisi de Itunes’dur.

Itunes Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bir Apple yazılımı olan Itunes, çeşitli fonksiyonları olan, pratik bir şekilde kurulabilen, Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen bir yazılımdır. Itunes, Apple ürünleriyle problemsiz bir şekilde çalışmaktadır. Itunes ile müzik dinlenebilir, video ve film izlenebilir. Bunların yanında iphone ürünlerine müzik, resim, video, oyun ve uygulama yüklenebilir. Aynı zamanda Itunes, ipod ve iphone eş zamanlı çalışabildiğinden, dosyalar çok hızlı bir şekilde aktarılabilir.

Itunes ve Müzik Birlikteliği

Itunes yazılımı, özellikle müzik ile ilgili ayrıcalıklardan dolayı tercih edilmektedir. Itunes ile müzik dinlemek bir ayrıcalıktır. İstenen şarkılar dinlenebilir, kişiye özel çalma listeleri oluşturulabilir. Oluşturulan listeden müzik CD’leri ya da mp3 müzik CD’leri yapılabilir. İstenen şarkılar DVD’ye kaydedilebilir ve kişisel müzik arşivi yapılabilir. Yapılan arşiv internet ortamında paylaşılabilir. Çalma listesindeki parçalar karışık çalınabilir, düzenlenebilir, şarkı eklenebilir ve silinebilir. Itunes ile herkes kendi müzik arşivinin DJ’i olabilir. Ayrıca müzik CD’leri ipod’a aktarılabilir, ücretsiz şarkı indirilebilir ve ABD’deki 1000 adet radyo istasyonunda o anda çalınan şarkılar dinlenebilir. Itunes sayesinde evrensel müzik kulaklarınızın pasını silebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here