Microsoft Windows 7’nin Sonu Geldiğini Duyurdu

0

Microsoft piyasaya çıkardığı sistemler eskidiğinde kurtulmak için ciddi bir çaba sarf etmektedir. Şirket şimdi de Windows 7’nin iptali için sinyaller vermeye başladı. Şimdiden müşterilerini uyaran Microsoft Windows 7’nin sonu için tarih de verdi. 2014 yılından bu yana yaygın destek almayan Windows 7 için destek bir gün tamamen sona erecek. XP’de yaşanan sorunların yaşanmaması için şirket şimdiden uyarılarına başladı.

Windows 10’a Geçiş Daha Kolay Olacak

Microsoft, XP’den Vista’ya geçişte baya zorlu bir süreçten geçirmişti. Kullanıcıların XP’den vazgeçmek istememesi üzerine XP’yi tamamen öldürmek zorunda kalan şirket Windows 7 için de aynı işlemleri yapmak zorunda kalabilir. Ancak işin bu noktaya gelmemesi adına sürekli hatırlatmalarla Windows 10’a geçişi öneren şirket, bu geçişin daha kolay olacağını düşünüyor. Windows 7’yi çalıştıran birçok cihaz 10 ile uyumlu yapıda. Yazılımların çoğunun da 10 ile uyumlu olacağı bilindiğinde yazılım güncelleme masrafı da ortadan kalkıyor.

Windows 7 Ne Zaman Sonlanacak?

Microsoft 2014 yılında Windows 7’ye yaygın desteğine son vermiştir. İşletim sistemini hala kullananları uyarak Şirket, açıklamalarında 2020 yılına kadar işletim sistemine yapılan uzatılmış desteğin de son bulacağını belirtmiştir. Kullanıcılar arasında özellikle şirketlerin bu tarihe kadar Windows 10’a geçişlerini tamamlamalarını ciddi bir şekilde belirtmiştir. Zaman alacak bir süreç olacağı için desteğin biteceği son tarihi beklememeniz de yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here