Popcorn Time Virüsü Tehlike Saçıyor

0

İnternet dünyasında kişisel veri virüslerinde ciddi oranda artış gözleniyor. Virüs, kişisel bilgileri alıp daha sonra para karşılığında kurtarmaya zorluyor. Bu tarz virüsler çok sık artış gösterse de son zamanlarda en büyük problem Popcorn Time virüsü.

Popcorn Time Sorunu Büyüyor

Popcorn Time virüsü, bulaştığı tüm Windows işletim sahibi cihazlarda dosyaların her birini kilitliyor. Kilitlenen dosyalar içerisinde özellikle AES-256 düzeyinde şifrelenmiş hiçbir dosya kurtarılamıyor. Yalnızca virüsü oluşturan ekip, ciddi meblağlar ile dosyalarınızı kurtarabiliyor.

Bilgisayar kullanıcılarının kâbusu olan virüs, en zararlı yazılımlar arasında yer almakta. Kurtarılması gereken her dosya için oldukça ciddi paralar alan grup, bu sorunu ilginç bir şekilde sonlandırabiliyor.

Popcorn Time’dan Kurtulmanın Yolları

Bilgisayarınıza Popcorn Time virüsü bulaştığında kurtulmak için sistemin sizi yönlendirdiği uygulama ilginç. İki arkadaşınıza virüsün bulunduğu linki gönderiyorsunuz. Eğer onlar, linke tıklar ve bilgisayarlarının bu virüs yoluyla kilitlenmelerine neden olurlarsa size bir şifre geliyor. Bu şifre ile virüsten kurtulabiliyorsunuz. Üstelik bu şifreyi ücretsiz olarak gönderiyorlar.

Sistem gereği ya 7 gün içinde parayı ödemeniz ya da çevreye yaymanız gerekiyor. Eğer bu süre içinde sistemin sizden istediği iki seçenekten birini yapmazsanız bilgisayar verileriniz, kurtarılmamak üzere siliniyor. Popcorn Time’dan kurtulmak için 7 gün içerisinde iyice düşünüp karar vermeniz gerekiyor. Başkalarının bilgisayarlarına bulaşan virüse neden olabilir ya da 800 dolarınızdan olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here