Ps4 Pro Özellikleri Hakkında Bilgiler

0

PlayStation severlerin yakından takip ettiği Ps4 Pro, oyunculara çok farklı deneyimler sunuyor. Ps4 Pro’nun en bomba özelliği 4K çözünürlük gibi görünüyor. Daha birçok teknik özelliği ile dikkat çeken Ps4 Pro’nun çıkış tarihi ve fiyatı da belli oldu.

Ps4 Pro’nun Dikkat Çeken Özellikleri

Ps4 Pro, 1TB hard disk ve işlemci hızının artırılan saat hızı ile oldukça dikkat çekici özelliklere sahip. Ps4 Pro’nun geliştirilmiş grafik performansı sadece 4K TV’ler ile değil standart 1080p TV’lerde de rahatlıkla fark edilebilecek yapıda olacak. Bu yeni PlayStation ile hemen her oyun mecburen bu yeni özelliklerle uyumlu yamalar çıkartmak zorunda kalacak. Ps4 Pro’da 8 çekirdekli x86 ve 64 AMD Jaguar işlemci kullanılmıştır. Konsolun boyutları yaklaşık olarak 30 cm civarında olacak. Optik sürücüleri içinde BD ve DVD alternatifleri bulunuyor. Ps4 Pro’da 4K Blu-ray sürücüsü bulunmuyor olması ciddi bir hayal kırıklığı gibi görünüyor. Konsolun enerji tüketimi en fazla 310W olacak şekilde tasarlanmış. Cihazda ayrıca 4K/HDR destekli HDMI çıkışı ve Dijital Out bulunuyor.

Ps4 Pro Çıkış Tarihi Ve Fiyatı Nedir?

Ps4 Pro, satışına 10 Kasım itibarıyla başlandı. Öncelikli olarak ön siparişler karşılanmaya başlanmıştır. Ps4 Pro, birçok ülkede şuan için satıştadır. Yurtdışı fiyatı 399 Dolar olarak belirlenmiş olup ülkemizdeki satış fiyatı henüz belirlenmiş değildir. Yurtdışı fiyatına bakılarak Ps4 Pro’nun Türkiye’de aşağı yukarı 1500 TL civarında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here