Samsun Çevre Dostu Ambalajları

0

Özellikle son yıllarda birçok teknolojik aletler doğaya zarar vermemek adına çevre dostu ambalajlarını kullanmakta. Bu ambalajlar sayesinde birçok kullanıcısından taktir alan bu markalar insanların çok fazla rağbetini görmekte.

Samsung’da bu olaya kayıtsız kalmayarak yeni ürünlerinde çevre dostu ambalajları kullanmakta. Özellikle Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ürünlerinde çevre dostu ambalajları kullanan Samsung, bir sonraki yeni çıkan ürünlerinde de bu ambalajı kullanmaya niyetli. 2014 yılında bu ambalajıyla ödül kazanan Samsung, ambalajlarını geri dönüşüm yapılabilecek 100% kağıttan yapmaktadır. Bu konuda kendini geliştirmeye niyetli Samsung, yeni modeli Samsung S5 modelinde, şarj yerini geri dönüşümlü maddeler kullanarak yaptı. Bu sayede daha fazla beğeni kazanarak satışlarının artması göründü. Samsun S5 modeli sayesinde yıllık petrol çözücü madde kullanılması ortalama 30 ton değerinde azalmıştır.

Samsung yenilikler getirerek insanların kalbinde taht kurmaya çalışıyor. Özellikle doğa dostu insanlar bu özelliğini öngörerek almak konusunda Samsung’u seçmekte. Samsung bu yeni projesiyle enerji tüketimini en düşük seviyeye düşürmekle beraber atık maddelerinde geri dönüşümü sağlanması için enerji sarf etmekte. Bu özellikleri sayesinde hem telefonun yapı malzemeleri daha uygun fiyata denk geliyor, hem de, doğaya zarar vermemiş oluyor. Tüm bu özellikleri sayesinde Samsung yeni ödül almak yolunda hızla ilerliyor. Birçok telefon markası Samsung’un bu özelliğini görerek ürünlerinde geri dönüşümlü madde kullanması beklenmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here