Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır

1

Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır 

skype-goruntulu-gorusmeSkype, görüntülü ve yazılı en fazla kullanılan sohbet programıdır. Kullanıcısının çok fazla olması sebebi ile bu alana daha çok reklam konulmaya başlanmıştır. Skype reklamları sıklıkla sayfada görünmesinden ötürü bütün kullanıcıların canını sıkmaktadır.

Ancak pek çok kişi bu reklamların kaldırılabileceğinden habersizdir. Skype reklamları nasıl engellenir sorusunun cevabı çok kişinin ilgisini çekecektir. Bilgisayar üzerinden “başlat” menüsünü seçiyor ve arama motoruna “denetim masası” yazıyoruz. Denetim masasında “internet seçenekleri” ifadesini seçiyoruz. Ardından önümüze açılan sayfada üst kısımdaki “güvenlik” ibaresinden “yasak siteler” yazısını tıklıyoruz ve altındaki “siteler” yazısını tercih ediyoruz. Bu ekranda bulunan “ Bu Web Sitesini Bölgeye Ekle” yazısının altındaki kısma “ htpps:// apps. Skype.com” yazarak “ekle” diyoruz.

Bu işlemlerden sonra “kapat” dediğimiz zaman Skpe reklamları nasıl engellenir ve kapatılır sorusuna yeterince açıklık getirmiş oluyoruz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bu değişikliklerin aktive olması için bilgisayarın açılıp kapanması gerekiyor. Açma kapama sonrası Skpe adresinize girdiğinizde üst tarafta hiçbir reklamın olmadığını göreceksiniz ve rahatça kullanıma devam edeceksiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here