Super Mario Run Apple Strore’de Yayınlandı

0

Apple kullanıcılarının hatırı sayılır çoğunluğu Super Mario Run oyunun İOS versiyonu için bir süredir beklemekteydi. Oyun sonunda App Store’de yerini aldı. Super Mario Run’ın Nintendo’ya ait video karakterlerinin mobil dünyaya aktarıldığı ilk oyun olduğu biliniyor. Ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip oyun başlangıçtan oynanış aşamasına kadar her noktasında kaliteli grafiklere sahip.

Super Mario Run Nasıl İndirilir?

Oyunun İOS versiyonunu edinmek için App Store’ye girmelisiniz. Arama kısmına Super Mario Run yazarsanız sonuç karşınızda görünecektir. Oyun içeriğinde satın almalar barındırıyor. Ayrıca indirdikten sonra oyunun sadece ilk üç bölümünün ücretsiz oynanıyor olması bir dezavantaj. Diğer aşamaları oynayabilmek için 26,99 TL’lik bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Super Mario Run Nasıl Oynanıyor?

Oyunda kahraman olan Super Mario, yatay eksende devamlı hareket ediyor. Karaktere engelleri atlaması ve düşmanları yenmesi için yardımcı olmanız gerekiyor. Hafif tıklamalar ya da birkaç kez tıklama ile oyunda ilerleme sağlamak mümkün. Oyun bu şekilde devam ederken ekranda çeşitli yerlerde yer alan altınları da toplamanız gerekiyor. Oyuna başladığınızda size yardımcı olmak üzere hazırlanmış kılavuz bilgilerle oyunu anlamanız ve oyuna geçebilmeniz çok kolay.

Oyunun internet bağlantısı gerektirmesi de önemli bir dezavantajı. Bağlantı olmadığında ya da kesildiğinde oyun içinde pencere açılıyor ve oyun sona eriyor. Oyunun yaratıcısı bu özelliğin korsan yayılmanın önüne geçeceğini düşünüyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here