Teknolojide Yeni Dönem Başlıyor

0

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

google-inboxda-yeni-donemTeknolojinin hayatımıza dâhil olmasından itibaren herkesin evinde ya bir bilgisayar ya da elinde bir akıllı cep telefonu bulunmaktadır. Hal böyle olunca artık haberleşmek için ve önemli paylaşımlarda bulunmak içinde bazı mesaj kutularını internet üzerindeki uygulamalar ile kullanıyoruz. Kişiye ya da kuruma ait olan mesaj kutuları ile rahat ve hızlı bir iletişim kurabiliyoruz.

İnternet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen ve en çok sevilen arama motorlarından biri olan Google, sunmuş olduğu hizmetler ile her zaman büyük bir beğeni kazanmıştır. Şimdilerde ise Google Inbox aracılığı ile kullanıcılarının yerine akıllı cevaplar vermeye hazırlanıyor. Sosyal bir iletişim odaklı olarak hazırlanan mail uygulaması Google Inbox, günümüze kadar hazırlanmış ve kullanılan birçok iletişim uygulamasının özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. En yeni sürümleri her zaman kullanıcıların beğenisine sunan Google, şimdilerde ise akıllı cevap verme özelliğini aktif ederek kullanıma sunmaya hazırlıyor. Yeni uygulamanın getirmiş olduğu bu özellik sayesinde Inbox’ın kullanıcıların yerine otomatik olarak cevap verebilmesi mümkün bir hale gelecek. Inbox uygulamasının bilindiği gibi daha çok görsel bir yapıda olduğu ortada. Bu uygulama gelecek olan tüm mailleri sosyal paylaşım sitelerine benzer bir şekilde görüntüleyebilmeyi mümkün kılıyor.

Uygulamada yayımlanacak olan güncellemelerin sonrasında ise akıllı cevaplar vermeye başlayabilecek. Elde edilen bazı bilgilere göre gelecek olan maillerde yazılara göre üç farklı cevap oluşacak.

Uygulamadaki sistem, bunu otomatik bir şekilde oluşturacak ve böylece kullanıcıların vakitten tasarruf etmesini sağlayacak. Tabi ki bu yeni sistemin ne derece sorunsuz ve sağlıklı çalışacağı henüz net bir şekilde belirlenmiş değil. Gelecek olan mesajların incelemesini yapabilecek olan Inbox’ın, doğru bir şekilde kullanıldığında oldukça güzel bir kolaylık sağlayacağı ve çok sevileceği görülüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here