Türk Telekom’da Yenilikler

0

TÜRK TELEKOM YİNE İŞ BAŞINDA

turk-telekom-mobil-guvenligiMobil güvenlikte bir ilk yaşatacak olan ve Türkiye’nin en çok kullanılan ve sevilen firması olan Türk Telekom, teknolojinin de etkisi ile kendini sürekli geliştirerek yenilemeye devam ediyor.

Türk Telekom Grubu, bu sene OWASP Türkiye Topluluğu tarafından organize edilen Mobil Güvenlik Çalıştayı’na ev sahipliği yaparak çok önemli noktalara değindi. Bu toplantıda Türkiye’deki mobil güvenlik algısına dikkat çekmek isteyen Türk Telekom, bu alanda yapmış oldukları gelişmeleri paylaşarak yine bir ilke imza atmayı başardı. OWASP (Open Web Application Security Project) Türkiye Topluluğu tarafından organize edilen Mobil Güvenlik Çalıştayı 2015, bu sene ilk kez Türk Telekom Grubu’nun organizasyonu ve kontrolü altında gerçekleştirildi. Türk Telekom Grubu Ar-Ge Merkezi’nin katkıları ile gerçekleşen bu toplantıda ise mobil kullanıcıların son yıllarda bazı saldırganların açık hedefi haline gelebildiğine değinildi. Toplantıda özellikle ise son yıllarda siber saldırılarının sayısındaki dikkat çekici bir artışın olduğunu ve bu soruna karşı alınacak olan önlemler hakkında konuşuldu. Bu toplantıda geniş bir kapsamda ele alınan bazı konular oldu. Bunların başında ise; iOS ve Android işlemcilere sahip olan mobil cihazlara bulaşmış olan bazı zararlı yazılımlar ve mobil korunma için gerekli güvenlik kontrollerinin sağlanması sunuldu. Kullanılan mobil uygulamalarına yönelik güvenlik açıklarını test edilebildiği bir süreç konuşuldu. Bazı kullanıcıları açık hedef olarak tehdit altında tutan kare kod olta saldırıları ve korunma yolları masaya yatırıldı.

Ayrıca mobil kullanıcılarının şifrelerinin güvenliğini bulut hesabı ile desteklemesi de paylaşılan gelişmeler arasında yer alıyor. Mobil güvenliğin en çok sıkıntı yaratan hukuki süreçlerinin de ihtiyacı olan gereksinimlere yönelik bilgilerin paylaşıldığı bu toplantı ile tüketicilerin yüzü gülecek gibi görünüyor. Bakalım bu gelişmeler tüketiciler için ne faydalar sağlayacak!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here