TurkNet AKK Kaldırılan Şehirler

0

İnternet kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konular arasında adil kullanım kotası yer almaktadır. Bu kota yüzünden internet kullanımınız sınırsız olsa bile belli bir kullanım yapıldıktan sonra hızı düşmektedir. İnternetiniz 10, 20, 50 ya da 100 Mbps olsun yine de 3 Mbps hızına düşmektedir. TurkNet ise bazı şehirlerde bu konuya noktayı koydu. TurkNet tarafından AKK kaldırılan şehirler sayesinde artık kullanıcılar özgür internete geçiş yapabilecek.

Bilindiği üzere BTK yaptığı açıklamalarda AKK’nin kaldırılacağı müjdesini vermişti. Bu durum ise 2019 yılına kadar sürecek. İlk olarak 2018 yılında aşamalı olarak azaltılacak olan AKK, 2019 yılına girildiğinde ise tamamen kaldırılacak. Avrupa’nın çok altında olan ülkemiz ise internet kullanımında tekrar o sıralara girebilecek. Servis sağlayıcıları bu duruma pek razı olmasa da BTK şart koşuyor.

AKK Olmayan Şehirler

TurkNet firması ise kimsenin beklemediği bir adım attı ve henüz AKK’nin kalkmasına 2 yıl kala bu uygulamayı erken bir şekilde kullanıcılarına sundu. Ancak TurkNet’in bu imkanı maalesef sadece altyapının bulunduğu şehirlerde kullanılabiliyor. TurkNet’in böyle bir adım atması ise kullanıcılar tarafından sevinçle karşılandı.

TurkNet tarafından altyapının bulunduğu ve AKK’nin kalktığı şehirler ise Ankara, Adana, Aydın, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Muğla, Mersin, Manisa, Samsun, Sakarya, Tekirdağ, Sivas, Trabzon ve Uşak olarak belirlenmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here