Tv’den bilgisayara 720p video kaydetme yolları!

0

bilgisayara-video-kaydetmeBaşlarda ağırlıkları ve büyüklükleri yüzünden taşınabileceği hayal bile edilemeyen bilgisayarlar şimdi küçücük teknoloji harikaları oldular. Bu sayede bizlere bir çok imkan sağlamaya da başladılar.

Örnekse artık bilgisayarlarımıza indirdiğimiz filmleri, videoları basit bir kablo yardımıyla TV ünitemiz üzerinden izleyebiliyoruz. Hatta gelinen son nokta bu işlemleri kablosuz, şekilde de yapabiliyoruz. Peki TV’de olan bir yayını bilgisayarımızın hafızasına kaydedebiliyor muyuz?

Tabii ki evet. Bilgisayarımızın uygunluğuna göre ya hemen ya da kısa süre içinde TV yayınlarını bilgisayarımıza kaydedebiliriz.

Öncelikle bilgisayarımızın bir TV tuner’inin olup olmadığını kontrol etmeliyiz. TV tunerler bilgisayarımızın içinde tümleşik olarak bulunuyor olabilir. Eğer bilgisayarımızda yoksa USB kart yuvası üzerinden bir TV tuner’i bilgisayarımıza bağlayabiliriz.

Eğer tümleşik bir TV tuneriniz varsa ya da harici bir tuner kartı alıp USB bellek üzerinden bilgisayarınıza tanıttıysanız artık TV izleyebilir ve dolayısıyla kaydedebilirsiniz.

Görüntü dosyalarının depolama biriminizde oldukça fazla yer kaplama ihtimali olduğunu, dolayısıyla dilediğiniz programı kayda başlamadan önce harddisk sürücünüzün kapasitesini gözden geçirmeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Eğer yeterli depolama alanımız da varsa Windows Media Center programını açıp bu program üzerinden TV izleyebilir, programları kaydedebilir ve kayıtlarımızı yeniden izleyebiliriz.

Tek yapmamız gereken Windows Media Center’da kanal ayarlarını yapmak (Setup TV), ardından bu kanalları izlediğimiz sırada kayıt butonu (record)na tıklamak. Kaydettiğimiz programları “kaydedilenler” kısmında rahatlıkla yeniden izleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here