Twitter’da İstemediğim Kişilerin Beni Takip Etmelerini Nasıl Engellerim?

0

Sosyal medya siteleri bizleri istediğimiz an dünyanın her yerinden insanlarla buluşturabilir. Birbirimize dair bilgilere erişmek bu kadar kolayken elbette gizliliğimizi korumak için alınabilecek pek çok önlem de vardır. Rahatsız olduğumuz veya istemediğimiz kişilerle bilgilerimizi paylaşmak zorunda değiliz.

Sosyal medya hesaplarınızı birtakım insanlardan korumak, bu kişilere karşı gizliliğinizi muhafaza etmek isteyebilirsiniz. Günümüzde çok kullanılan bir sosyal medya hesabı olan Twitter’da sizi takip etmesini ve tweetlerinizi görmesini istemediğiniz birini engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi Twitter’dan engellediğinizde;

  • Bu kişi artık sizin Twitter profilinizi göremez.
  • Twitter hesabınızı kendi listesine eklemesi mümkün olmaz.
  • Bu kişiden @ ile yapılan bahsetmeler sizin tarafınızdan görülmez.
  • Kişi sizi artık takip edemez.

Sizi takip etmesini istemediğiniz bir kişiyi Twitter üzerinden engellemek için önce Twitter hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında engellemek istediğiniz kişinin Twitter sayfasını açınız. Bu kişinin profil sayfasında göreceğiniz menüye giriniz. Menüde bulunan seçeneklerden “xxx adlı kişiyi engelle” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle bu kişiyi engellemiş olursunuz.

Twitter, engellediğiniz kişilere onları engellediğinize dair bir bildirim göndermez. Ancak kişi artık profilinizi görüntüleyemediğinde durumu kendisi anlayabilir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istediğinizde de yine aynı talimatları uygulayarak benzer şekilde kişinin engelini kaldırabilirsiniz. Bununla beraber eğer ayarlarınız tweetlerinizi herkesin görebilmesine izin veriyorsa hala herkes tweetlerinizi görüntüleyebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here