Windows 10 Başlat Menüsü Sorunları Çözümü

0

Windows 10 da başlat menüsünün çalışmama, donma , açılmama gibi sorunları ile bazen karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunları çözmek için birkaç önerilerim olacak. Windows 10 birçok yeniliği ve güncelliği beraberinde getirmiştir fakat bazen düzgün çalışmıyor olabilir. Bu sorunları gidermek için size birkaç tavsiyede bulunacağım.

1.Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın ya da Kapatıp Yeniden Açın

Bilgisayardaki bazı sorunları çözmek için belki de bilindik en eski ve ilkel bir yoldur. Bazı sorunlarda bilgisayarı yeniden başlattığımızda sorun çözülmüş olacaktır. Başlat menüsü çalışmıyor ya da sorun veriyorsa bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim. Bu en kolay ve en zahmetsiz yollardan biridir fakat her zaman yüzde yüz sorun çözülmüş olmaz. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda da sorun devam ediyorsa size birkaç tane daha tavsiye anlatmak istiyorum.

2.Windows Gezginini Yeniden Başlatın

Bu işlem için başlat menüsüne Görev Yöneticisi yazıyoruz ve açılan pencerede İşlemler seçeneğine tıklıyoruz. Windows gezgini dosyası üzerine sağ tıklayıp yeniden başlat diyoruz.

3.Windows 10’u Yeniden Güncelleyin

İnternet üzerinden istediğiniz güncellemeyi indirebilir. Ve Windows 10’u güncelleyip sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem biraz zaman alabilir onun için bilgilerinizi ve bilgisayarınızdaki bulunan verileri yedeklemenizi tavsiye ederim.

4.Başlattan Kaldır ve Yeniden Yükle

Başlat menüsünde bulunan bazı oyun, eleman, takvim gibi işlemciler düzgün çalışmayabilir. Bunun için düzgün çalışmayan sekmenin üzerine sağ tıklayıp, başlangıçtan kaldır seçeneğini seçebilirsiniz.

5.Windows 10’u Yenileyin

Windows başlat menüsüne tıklayarak Ayarlar seçeneğini buluyoruz ve oradan da Güncelleştirme ve Güvenlik kutucuğunu buluyoruz. Açılan pencerede kurtarma sekmesine giriyoruz bu sekmede bulunan, başla düğmesine tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşleme başladığınızda size iki seçenek sunuluyor 1.si bilgilerinizi silmek ve 2.si verilerinizi silmeden yenilemek. Tercihinizi yaptıktan sonra Windows yenilenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here