Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Değiştirilir?

0

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 işletim sisteminin bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuş olması ile birlikte birçok yenilik de kullanıcıların hayatındaki yerini almıştır. Görev çubuğunda Başlat menüsünün tekrar gelmesinin ardından birçok kişiselleştirme de Windows 10’un kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklardır. Görev çubuğunda yer alan arama simgesi ile birçok uygulama ve dosyaları kolay bir şekilde arayıp bulmak mümkündür.

Windows 10 Görev Çubuğu Rengi Değiştirme

Windows 10 ilk olarak güncellendiğinde görev çubuğunun rengi siyah olarak belirlenmiştir. Ancak renkli olmayı seven kullanıcılara yönelik olan renk değiştirme işlemi, kişiselleştirme ayarlarından rahatlıkla yapılmaktadır. Başlat menüsünden ayarlar seçilir, ardından kişiselleştirme seçeneği tıklanır ve burada bulunan renkler arasından istenilen renk seçilerek görev çubuğunun rengi değiştirilir.

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Gizlenir?

Birçok kısa yolun bulunduğu görev çubuğunun her an göz önünde bulunmasını istemeyen kullanıcılar, özellikler sekmesinden görev çubuğunu kolaylıkla gizleyebilirler. Bu tür değişiklikler bazı kullanıcılar için basit gelebilir ancak, farklı olmayı ve bilgisayarının kendine özel olmasını isteyenler için oldukça hoş düşünülmüş ve işletim sistemini kullanışlı kılan özelliklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here