WordPress 4.7 Sürümü yayınlandı işte yenilikler!

0

wp-4-7-surumuUzun süredir beklenilen tarih geldi ve 6 Aralık’ta WordPress’in son versiyonu olan 4.7 yayınlandı. Öncelikle beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan WordPress’in yeni özelliklerinin bir çoğunu bu sürüm üzerinden deneyimleme şansına sahip olmuştuk. Şimdiyle yaptığı resmi çıkışla birlikte yerini iyice sağlamlayacak.

Yeni temalardan olan “Twenyu Sventeen” önceki temalardan bir hayli farklı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu temanın en önemli özelliklerinden biri şirketlerin sitelerinde de kullanılabilecek olması. Ayrıca kişisel tercihlere göre düzenlenebilecek olması kullanıcıları daha da özgürleştirecek.

WordPress’in bir diğer yeni özelliği ise “video başlıkları” adıyla kullanıcılarla buluşuyor. Yeni temayla birlikte gelen bu özellik ile video başlıklarını doğru kullanmak ve dolayısıyla bu videoların çok izlenmesini sağlamak mümkün olacak.

4.7 sürümüyle birlikte WordPress’in işlevselliği daha da geliştiriliyor. Geliştirilen işlevsellikle birlikte temaları yüklemek, düzenlemek çok daha kolay. Temalarda yapılan bu değişikliklerin nasıl görüneceğinizi yeni eklenen “önizleme” sayesinde hızlıca görebileceğiz.

Gelişen kullanıcı dili ile başka dilde yayın yapan sitelerin içinde çalışmak çok daha kolay olacak. Örnekse Fransızca yayın yapan bir sitenin adminliğini İngilizce yapılabilecek.

Sitelere yüklenen PDF dosyaları da tek tek karşılaştırmak zorunda kalınmıyor artık. Yüklenen PDF dosyaları ile WordPress tarafından Thumbnail oluştulacağı için PDF’ler arası farklılık daha kolay ortaya çıkacak.

WordPress’in son sürümünün yayınlanmasıyla yukarıdakilere benzer daha bir çok yenilik ve işlevsellikle karşılaştık ve keşiflerimiz sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here