WordPress Bedava Blog Temaları 2018

0

WordPress altyapısı için uygun olan birçok tasarım bulunmaktadır. Tasarımların bazıları ücretli veya ücretsiz olarak sunulabilmektedir. Ücretli veya ücretsiz tasarımlar birbirinden farklı yönleri bünyesinde barındırmaktadır. Bazı ücretsiz tasarımlar ücretli tasarımlar kadar fonksiyonel olurken bazı ücretli premium temalar ise kısıtlı özelliklere sahip olabilmektedir. Bu nedenle wordpress için en uygun temaları araştırarak bulmanız uygun bir metod olacaktır. WordPress altyapısına sahip siteniz var ise paneliniz üzerinden alternatif temalara bakabilirsiniz. WordPress bünyesinde bulunan geliştiriciler tarafından ücretsiz sunulan birçok tema siteniz için farklı görünümler yaratmanıza vesile olabilir. Aynı zamanda bu tür tasarımlar ile özgün projeler ortaya koyabilirsiniz. WordPress bünyesinde geliştirilen tasarımlara alternatif olarak bağımsız geliştiricilerin ortaya koyduğu projeleri inceleyebilirsiniz.

WordPress İçin Uygun Blog Teması

Geçmiş dönemden farklı olarak blog temalarında responsive desteği olmayan temalar artık listelere girememektedir. Ne kadar profesyonel tasarıma sahip olursa olsun responsive desteği sunmayan temaların Google gözünde bir adım geride olduğu bilinmektedir. Günümüzde kullanıcıların birçoğu masaüstü veya mobil platformdan web sayfalarına erişim sağlamaktadır. Bu istatistikler temaların listelenme kriterlerini de etkilemişti.

WordPress için ideal blog temaları;

  • Sparkling: Tema çoklu dil desteği ve flat tasarımı ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda özelleştirilebilir tema olmakla birlikte responsive desteği bulunmaktadır.
  • 212Mag: Sınırsız renk seçeneği ve kullanışlı yapısı ile dikkat çeken blog temalarından birisidir. Şuan en çok kullanılan temalar arasında yer almaktadır.
  • GMedia: Sınırsız renk seçeneği ve tema ayar paneli ile dikkat çeken en iyi alternatif temalardan birisidir. Aynı zamanda temaya özel bileşenler bulunmaktadır.
  • ColorMag: Ücretsiz versiyonu bulunan bu tema kolay bir şekilde ayarlanabilen tasarımlardan birisidir. Dilediğiniz manşet seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  • iOnMag: Fonksiyonel tasarım seçenekleri ve manşet ayarları ile en iyi blog temaları arasında bulunmaktadır. Manşet ve header seçenekleri ciddi anlamda fark yaratmaktadır.
  • Bulan: Sosyal paylaşım seçenekleri bakımından ön plana çıkan blog temalarından birisidir. Sık sık tavsiye edilmekle birlikte özel bileşenleri ile fark yaratmaktadır.

Yukarıdaki temalar 2018 yılının en iyi ücretsiz temalarıdır. Bunlara alternatif birçok tema bulabilmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here