Yeni Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır?

0

Yeni çipli kimlik kartlarının yürürlüğe girmesi ile 2017’nin başlarında artık yavaş yavaş yeni kimlik kartları kullanılmaya başlıyor. Yeni kimlik kartı, uluslararası standartlara uygun, güvenli bir şekilde üretilmiştir.

Yeni kimlik kartı randevusu almak için, nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü internet sitesinden yapmanız gerekenler,

  1. Randevu ve talep bilgilerini doldurmak, sizden istenen T.C kimlik numaranızı, isim ve soyadınızı kutucuklara doldurmak.  Sonraki adıma geçip doğum tarihi bilgilerinizi ve cüzdan seri numaranızı doldurup onaylamanız. Daha sonra size sorulan güvenlik sorularını doğru ve eksiksiz olarak cevaplamanız.
  2. Randevu tarihini belirlemek, kimliğinizi almak istediğiniz randevu tarihinizi belirliyorsunuz belirlediğiniz tarih, hafta içi olmalı.
  3. Teslimat bilgilerini giriyorsunuz, teslimatı nüfus müdürlüğünden elden yapabilirsiniz.
  4. Randevu özetini kayıt ediyorsunuz.

Randevu aldığınız tarihte yeni kimlik kartınızı randevuda belirttiğiniz adresten gidip alabilirsiniz.

Kimlik kartı randevusu almak için bir diğer işlem de telefonla randevu almaktır. Telefonla randevu almak için 199 numarayı tuşlayın randevuya giderken yanınızda son 6 ay içerisinde çektirdiğiniz biyometrik fotoğraf ve eski kimlik kartınızı götürmeyi unutmayın. İşte yeni kimlik kartı randevu işlemlerini yapmak bu kadar kolay.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here